-/ Nowa technologia stron www

Strony internetowe Wordpress + Headless

Czyli połączenie funkcjonalności i łatwości edycji Wordpress CMS z nowoczesną architekturą, dzięki której Twoja strona zyska silniki rakietowe.

1/ Wykorzystanie WordPress jako backendu

Czym jest Headless CMS

Strony internetowe wykonane w architekturze Headless polegają na oddzieleniu interfejsu użytkownika (frontendu) od funkcji administracyjnych i zasobów wewnętrznych (backend). Obie warstwy są wobec siebie niezależne, a komunikacja między nimi wykonywana jest za pomocą API.

Takie rozwiązanie umożliwia Tobie m.in. publikowanie treści w wielu kanałach np. na stronie www oraz aplikacji mobilnej. Dodatkowo znacząco zwiększasz wydajność i bezpieczeństwo strony internetowej, ponieważ użytkownik ma dostęp tylko do warstwy frontendowej a cały system jest lżejszy i znacznie szybszy.

Webo image

2/ Wordpress Headless

Tworzymy strony Headless
w oparciu o Wordpress CMS

Nasze rozwiązanie to połączenie architektury headless z popularnym rozwiązaniem WordPress CMS. Dzięki niemu możesz nadal używać WordPressa ze wszystkimi jego elementami i korzystać ze wszystkich zalet nowoczesnej architektury.

Zyskujesz ultraszybkość, wydajność, bezpieczeństwo oraz wielokanałowość i możesz w dalszym ciągu korzystać z funkcjonalności i łatwości edycji WP.

Zaciekawiła Cię architektura Headless?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji podczas której omówimy Twój projekt.

Skontaktuj się z nami

Korzyści stron headless dla Twojej firmy

 • Wyższa wydajność

  Które bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie w wynikach Googla, a także na wrażenia użytkowników - współczynnik odrzuceń wzrasta o 90% gdy strona łąduje się powyżej 3s

 • Wyższe bezpieczeństwo danych

  Odseparowanie warstw sprawia że użytkownik ma minimalny kontakt z systemem wewnętrznym i bazą danych. Dzięki temu strony wykonane w architekturze headless są znacznie bardziej odporne na ataki i czynniki zewnętrzne.

 • Wielokanałowość

  Headless CMS umożliwia dostarczanie treści nie tylko na tradycyjne strony internetowe, ale także na aplikacje mobilne, platformy e-commerce, czy nawet urządzenia IoT. Pozwala to dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, zarządzając treścią z jednego panelu.

3/ Headles CMS dlaczego warto?

Co jeszcze zyskasz dzięki architekturze Headless?

1
Redukcja kosztów utrzymania infrastruktury IT

W headless wydajność opiera się na warstwie frontend, strona nie wymaga utrzymywania rozbudowanej infrastruktury serwerowej co znacznie obniża koszty.

3
Elastyczność technologiczna

W Headless masz pełną elastyczność w wyborze technologii używanej do prezentacji treści (frontend), nie jesteś ograniczony wymogami systemu CMS.

5
Wyższa wydajność pracy marketingu

Zarządzanie treścią prowadzone jest z jednego panelu, który automatycznie przesyła ją do wielu kanałów, dzięki czemu oszczędzasz czas uzupełniania treści w osobnych systemach.

2
Wzrost satysfakcji użytkowników

Natychmiastowa interakcja z użytkownikami, możliwość nieograniczonego dostosowania interfejsu oraz błyskawiczne przełączanie między stronami zwiększa zadowolenie podczas korzystania ze strony.

4
Nieograniszkone skalowanie strony

Ponieważ w Headless CMS frontend i backend są oddzielone, możesz bez ograniczeń rozbudowywać swoją stronę bez obaw o utratę wydajności lub ograniczenia backendu.

6
Niezależność pracy zespołów

Architektura headless umożliwia niezależną pracę programistów frontend, bez ingerencji w warstwę backendową. Dzieki temu rozbudowa stron jest szybsza i wygodniejsza, a zespoły mają pełną swobodę w doborze rozwiązań.

4/ Przejdź na wyższy poziom

Headless Wordpress vs Standardowa strona

Headless Wordpress

 • Wielokanałowość - możliwość zarządzania treścią z jednego miejsca dla wielu platform, dzięki czemu zaoszczędzisz środki przeznaczone na utrzymanie rozbudowanej infrastruktury.

 • Ultraszybkie ładowanie strony - Średni czas ładowania spadnie nawet poniżej 1s, zwiększając dzięki temu komfort i zaangażowanie użytkowników.

 • Nielimitowane skalowanie strony - Specyfika konstrukcji stron headlessowych sprawia że rozbudowa strony i jej zasięgu działaniałnie nie wpływa na wydajność serwisu.

 • Najwyższe bezpieczeństwo - Odseparowanie warstw sprawia że użytkownik ma minimalny kontakt z systemem wewnętrznym, dzięki czemu Headless zapewnia wyższe bezpieczeństwo od standardowych stron www w przypadku ataków hakerskich.

Standardowa strona

 • Brak wielokanałowości - Tradycyjne rozwiązania umożliwiają tworzenie nowych strony tylko w obrębie wybranej technologii. Każdy kanał wymaga osobnego zaplecza i systemu zarządzania treścią.

 • Szybkie ładowanie strony - Przy odpowiednim wykonaniu, średnia prędkość wczytywania strony może wynieść ok. 2s co jest wystarczającym wynikiem dla większości stron

 • Ograniczone skalowanie strony - Możliwości rozbudowy standardowej strony internetowej zależą od wybranego systemu i jego ograniczeń.

 • Wysokie bezpieczeństwo - Bezpieczeństwo strony opiera się o szyfrowanie danych jakie wyświetlane są na stronie, co ogranicza możliwość dostępu do kont, haseł czy bazy danych.

5/ Etapy realizacji sklepu internetowego

Jak przebiega proces realizacji strony internetowej?

Do stworzenia nowoczesnej strony internetowej potrzeba szerokiej wiedzy z zakresu technologii i projektowania nastawionego na użytkownika oraz wypracowanego procesu, który zapewnia realizację założeń bez obsuw czasowych i w ustalonym budżecie.

01. Analiza założeń

Jest to pierwszy krok jaki musimy wykonać w celu realizacji strony internetowej. Podczas pierwszej rozmowy dokładnie poznajemy Twoje potrzeby oraz założenia projektu.

Podczas tego etapu:

 • Przeprowadzamy videowarsztaty
 • Dobieramy najlepszą technologię i rozwiązania, optymalne dla Twojego projektu
 • Przygotowujemy kosztorys, który zawiera szczegółowy sposób realizacji oraz stack technologiczny
 • Określamy czas trwania projektu i terminy odbioru

Po akceptacji kosztorysu, proponowanych rozwiązań i terminów, podpisujemy umowę o współpracy i przechodzimy do realizacji.

02. Projektowanie interfejsu UX/UI

Podczas tego etapu pracujemy nad wyglądem strony www. Prace zaczynamy od przeanalizowania przyzwyczajeń grupy docelowej (Twoich klientów) oraz otoczenia rynkowego - wszystko po to aby użytkownicy z łatwością odnaleźli się na nowej stronie. Następnie opracowujemy moodboardy (tablice inspiracji), wytyczamy ścieżki użytkownika (user flow), projektujemy makiety UX, kończąc na finalnym wyglądzie Twojej strony.

Podczas tego etapu:

 • Będziesz mieć wgląd w każdy etap pracy projektowej i bezpośredni kontakt z doświadczonym projektantem UX/UI.
 • Będziesz akceptować poszczególne etapy realizacji projektu Twojej strony www - od moodboardów po finalny wygląd.

Po akceptacji finalnego wyglądu, projekt jest gotowy do etapu programowania

03. Prace programistyczne

Po zaakceptowaniu projektu interfejsu, rozpoczynamy prace nad kompleksowym wdrożeniem strony internetowej w wybranej technologii. Działamy od konfiguracji infrastruktury technicznej, przez instalacje wymaganych narzędzi po zaprogramowanie strony.

Podczas tego etapu:

 • Będziesz mieć stały podgląd strony w środowisku developerskim, który zapewni pełną kontrolę nad projektem
 • Skonfigurujemy infrastrukturę techniczną potrzebną do wydajnego działania strony internetowej
 • Zaprogramujemy stronę www wraz ze wszystkimi wymaganymi funkcjami i integracjami np. GA4.

Po zakończeniu etapu programowania, przekazujemy stronę www do testów.

04. Testy i publikacja

W tym etapie gruntownie sprawdzamy działanie strony internetowej. Testy wykonujemy na wielu urządzeniach i rozdzielczościach ekranu (od najmniejszych smartfonów po wyświetlacze FHD), wszystko po to aby mieć pewność że wszystko działa jak należy. Po przejściu wewnętrznych testów, przekazujemy stronę do weryfikacji klientowi - to moment na dopracowanie projektu i zgłaszanie wszelkich uwag przed publikacją.

Podczas tego etapu:

 • Sprawdzamy działanie każdej funkcji, wydajność strony, konfiguracje infrastruktury oraz wyświetlanie strony na wielu urządzeniach.
 • Przekazujemy stronę do weryfikacji klientowi, wykonujemy wszelkie poprawki aby przygotować stronę do publikacji.

Po otrzymaniu od klienta zielonego światła na publikację, startujemy!

05. Wsparcie i rozwój

Często publikacja strony to dopiero początek, a podczas użytkowania strony pojawiają sie pomysły na nowe funkcjonalności, zakładki czy ulepszenia - w tym miejscu nie możemy także zapomnieć o koniecznych aktualizacjach czy monitorowaniu wydajności, bezpieczeństwa czy stabilności działania.

W ramach usługi wsparcia zajmujemy się następującymi pracami:

 • Aktualizacja środowiska (systemu) w ramach konserwacji
 • Monitorowanie bezpieczeństwa i szybkości strony
 • Projektowanie i rozbudowa strony
 • Projektowanie i wdrażanie nowych funkcjonalności i dedykowanych modułów
 • Reagowanie na ewentualne awarie

6/ Nasze ostatnie realizacje

Jesteśmy dumni
z wykonanych projektów

Case study image
 • Strony www
 • UX/UI

Strona interntowa w architekturze headless dla polskiego dostawcy rozwiązań sieciowych 5G

is-wireless.com to nowoczesna strona www działająca w oparciu o CMS Wordpress. Całość wykonana została w trybie headless, w celu maksymalnego przyśpieszenia.

Case study image
 • UX/UI
 • Rozwój

5G Made Together - Strona internetowa w architekturze Headless dla międzynarodowej konferencji technologicznej

5G Made Together jest stowarzyszeniem i konferencją organizowaną kilka razy w ciągu roku, poruszając zagadnienia transformacji cyfrowej, technologii, cyberbezpieczeństwa, biznesu i nauki.

7/ Nasi klienci

Poznaj firmy które nam zaufały

Brand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logo

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Napisz do nas i umów się na bezpłatną konsultację. Wspólnie omówimy wymagania Twojego projektu i zaplanujemy realizację.

Imię i nazwisko *
Nazwa firmy *
E-mail *
Numer telefonu *
Treść wiadomości *

Twoje dane przetważamy zgodnie z naszą polityką prywatności.

2024 Webo | All rights reservedPolityka prywatności