• Technologia

CMS Wordpress + Headless czyli silniki rakietowe dla Twojej strony www

Co to jest Headless CMS?

Strony internetowe wykonane w architekturze Headless polegają na oddzieleniu interfejsu użytkownika (frontendu) od funkcji administracyjnych i zasobów wewnętrznych (backend). Obie warstwy są wobec siebie niezależne, a komunikacja między nimi wykonywana jest za pomocą API. Strona internetowa wykonana w architekturze Headless umożliwia m.in lepszą optymalizację serwisu, ultra szybkie łądowanie, nielimitowany rozwój strony spełniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. W połączeniu z systemem zarządzania treści Wordpress, zyskujesz w/w zalety z zachowaniem funkcjonalności i łatwości edycji treści WP.

Kiedy warto realizować serwisy internetowe w oparciu o Headless?

Strony internetowe Headless mają szczególnie dużą wartość dla firm technologicznych oraz działających w dziale R&D (badania i rozwój). Wynika to ze specyfiki sektorów działalności i narażeniu na możliwe zewnętrzne zagrożenia. Headless znajdzie też zastosowanie dla rozbudowanych serwisów internetowych publikujących treści w wielu kanałach dystrybucji i działających na dużą skalę, potrzebujących wysokiej wydajności i redukcji kosztów utrzymania w długim okresie czasu.

Dzięki nowoczesnej architekturze, zastosowanie nowych technologii webowych wpłynie pozytywnie m.in. na:

  • Zmniejszenie ryzyka utraty wrażliwych danych wewnętrznych
  • Zwiększenia dostępności strony nawet ze słabym łączem lub trybem offline
  • Niezależność pracy zespołów frontend i backend nad stroną
  • Zwiększenie wydajności i efektywności działania nawet przy bardzo rozbudowanych stronach

Udostępnij:

Potrzebujesz naszej pomocy lub wyceny projektu?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Skontaktuj się z nami

-/ Nasi klienci

Poznaj firmy które nam zaufały

Brand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logo