5G Made Together - Strona internetowa w architekturze Headless dla międzynarodowej konferencji technologicznej

  • Strona www
  • Projektowanie UX/UI

5G Made Together jest inicjatywą firmy IS-Wireless, polegającą na współpracy różnych partnerów w celu budowy otwartych sieci telekomunikacyjnych i demokratyzacji rynku telekomunikacyjnego.

O kliencie

Inicjatywę 5G Made Together organizuje firma IS-Wireless, która dostarcza prywatne sieci 5G w modelu otwartym (Open RAN). IS-Wireless ma siedzibę w Polsce, a projekty z partnerami realizuje w Europie i Azji Południowo-Wschodniej.

Kraj

Polska

Branża

Technologie

Zakres prac

MVP, Projektowanie UX/UI, Programowanie, Headless, Rozwój


Wyzwanie

MVP strony internetowej

Naszym wyzwaniem było ekspresowe przygotowanie strony internetowej w formie MVP (Minimalna wersja produktu). Strona internetowa musiała być zbudowana błyskawicznie, aby utworzyć narzędzie do promocji nadchodzącego wydarzenia.

Realizacje wykonywane w formie MVP muszą być ściśle uzgodnione z klientem, aby spełnić najważniejsze wymogi projektu. Krótki czas realizacji wymaga kompromisów - zgodnie z podjętą decyzją, najważniejszym celem do osiągnięcia w tej fazie było udostępnienie treści potencjalnym słuchaczom oraz streaming video na czas wydarzenia.

Efektem pierwszej fazy projektu była w pełni skonfigurowana infrastruktura oraz funkcjonalna strona internetowa, wykonana w technologii która umożliwiła realizację dalszych założeń - realizacja www.5gmadetogether.com w formie MVP zajęła niecały tydzień! Po publikacji uproszczonej wersji mogliśmy rozpocząć pracę nad kolejnym etapem którym była kompleksowa realizacja nowej strony www.

Zakres prac

  • Konfiguracja infrastruktury technicznej
  • Wdrożenie MVP (Minimum Viable Product) strony na pierwszą edycję wydarzenia
  • Projekt architektury informacji oraz makiet UX
  • Projekt interfejsu graficznego UI
  • Zaprogramowanie strony w architekturze Headless

Projekt UX/UI

Architektura informacji i makiety UX

W każdym projekcie najważniejsza jest użyteczność strony internetowej. Podstawą projektowanej strony była architektura informacji i makieta UX. Wykonaliśmy projekt prototypu docelowego serwisu obejmującego stronę główną, bibliotekę nadchodzących i ubiegłych wydarzeń, podstronę o konferencji oraz podstronę o organizatorze.

Zgodnie z otrzymanym założeniem strona konferencji początkowo miała działać w formie 1 strony tzw. strona One Page. Makiety UX pozostałych podstron zostały przygotowane do wykorzystania w przyszłości.

Noweczesny interfejs

Po zakończeniu prac nad makietami UX, rozpoczęliśmy projekt UI (tzw. szata graficzna strony). Zazwyczaj strony konferencji są schematyczne - naszym założeniem było wyłamanie się ze schematu i zaprojektowanie minimalistycznie wyglądającego interfejsu, który nawiąże do nowych technologii i sektora klienta.

W tym celu postawiliśmy na ostre kształty przełamane zaokrąglonymi przyciskami, zastosowaliśmy niebieską kolorystykę z charakterystycznym błękitem jako kolor przewodni, a jako dodatek grafikę fal radiowych, która nawiązuje do sektora organizatora konferencji. Realizacja założeń gwarantowała nam uzyskanie wyróżniającej się strony www.

Wdrożenie w architekturze Headless

Po zakończeniu prac projektowych rozpoczęliśmy pracę nad programowaniem strony. Chcąc uzyskać najwyższą jakość witryny, swobodę dalszych prac nad rozbudową oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa i wydajności, zastosowaliśmy rozwiązanie znane ze strony organizatora (www.is-wireless.com).

Wykorzystane technologie

Strony internetowe wykonane w architekturze Headless polegają na oddzieleniu interfejsu użytkownika (frontendu) od funkcji administracyjnych i zasobów wewnętrznych (backend). Obie warstwy są wobec siebie niezależne, a komunikacja między nimi wykonywana jest za pomocą API.

Dzięki architekturze Headless umożliwiamy m.in lepszą optymalizację serwisu, ultra szybkie ładowanie, nielimitowany rozwój strony, spełniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej

Rezultat pracy

Ostatnim krokiem prac była optymalizacja szybkości strony, która zakończyła prace nad stroną www. Szybkość działania strony www wpływa na wiele obszarów związanych z obecnością w internecie m.in na koszty reklam, pozycje w wyszukiwarce Google czy na zadowolenie użytkowników. Wykonanie prac optymalizacyjnych przed opublikowaniem witryny owocuje zmniejszeniem kosztów prowadzenia strony w przyszłości.

W efekcie zakończonych prac, nasz klient otrzymał w pełni funkcjonalną stronę www, z indywidualnym projektem graficznym, która przygotowana jest do dalszej rozbudowy. Strona internetowa spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i wydajności, a dodatkowo cieszy oko użytkowników nieszablonowym wyglądem.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami i rozpocznij współpracę

Skontaktuj się

-/ Nasi klienci

Poznaj firmy które nam zaufały

Brand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logoBrand logo
2024 Webo | All rights reservedPolityka prywatności